°C 10

[VIDEO] Sjajni golovi Ajayija i Coneva nisu bili dovoljni za iznenađenje protiv Dinama

19.05.2019.

Nogometaši Intera porazom su se oprostili od svog stadiona u Zaprešiću za ovu sezonu, no, pružili su jako dobru partiju i otpor prvaku Dinamu.

Nakon što su slavljem u Puli osigurali prvoligaški status u dvoboju protiv najbolje hrvatske ekipe mogli su igrači Samira Toplaka odigrati rasterećeno i bez ikakvog rezultatskog pritiska, ali je na kraju završilo 2:3 (2:2)  za Plave.

Iako su gosti već do 17. minute imali 0:2 na semaforu, Žuti su do poluvremena uspjeli doći do izjednačenja.

Prvo je Nigerijac Ajayi spektakularnim dalekometnim pogotkom svladao Zagorca i smanjio zaostatak, a ništa manje atraktivan nije bio niti zgoditak Coneva, koji je majstorski prebacio istrčalog vratara Dinama i poentirao za poravnanje. Sve se dogodilo u razdoblju od 32. do 35. minute dvoboja.

Utakmicu je odlučio Komnen Andrić, bivši igrač Intera, koji je pola sata prije kraja iz penala postavio konačni rezultat. Lopta je u ruku pogodila Jasmina Čelikovića, a Križarić je pokazao na bijelu točku. Srpskom napadaču to je 14. gol sezone, a većinu ih je postigao baš u dresu Intera.

Imale su do kraja obje ekipe prilike za još koji pogodak, ali su se iskazali vratari i rezultat više nije mijenjao.

"Ne mogu ništa zamjeriti svojim igračima. namučili smo Dinamo, opet smo im bili na gol razlike i pokazalo se kad nemamo pritiska da možemo igrati. To mi je bilo najvažnije," poručio je nakon poraza trener Toplak.

U posljednjem kolu ekipa iz Zaprešića gostuje u Osijeku, u nedjelju 26. svibnja od 19 sati.