°C 15

[VIDEO] Goričani se namučili za slavlje u Jazinama

28.10.2019.

Košarkaši Gorice upisali su još jednu ovosezonsku pobjedu u HT premijer ligi. U petom kolu stigli su do četvrtog uzastopnog slavlja, a bodove su osvojili na gostovanju u zadarskim Jazinama kod Sonik Puntamike, rezultatom 67:74 (19:18, 13:19, 19:20, 16:17).

Borbeni dvoboj ekipa Josipa Sesara prelomila je na svoju stranu tek u finišu dvoboja. Domaćin je nakon prve dionice imao minimalnu prednost, ali je do poluvremena Gorica uspjela akumulirati pet poena viška. U posljednjih deset minuta ulazi se s 51:57 na semaforu.

Minutu i pol prije kraja Sonik Puntamika stiže na samo tri poena minusa (67:70), ali tada Majcunić ubačajima iz igre i s linije slobodnih bacanja rješava pitanje pobjednika.

Lovro Mazalin upisao je double-double učinak s 13 poena i 14 skokova, Ivan Vraneš i Ante Mašić dodali su svaki po 12, dok je Majcunić na kraju ubacio 11 poena.

U preostalim susretima petog kola Cibona je nadigrala Alkar u Sinju s 98:81, dok je dalmatinski derbi Splita i Zadra na Gripama otišao je na stranu gostiju (67:80). Hermes Analitica je s 80:78 svladala Zabok, Dubrava je kod kuće izgubila od Vrijednosnica Osijek (87:96), a Šibenka je na Baldekinu dobila Adria Oil Škrljevo s 82:70.

Na ljestvici su Goričani trenutno na trećoj poziciji, a četiri pobjede i pora imaju još i drugi Zadar i četvrta Šibenka. Vodeća je Cibona bez poraza. U idućem kolu na rasporedu je novo gostovanje, u Osijeku 2. studenog s početkom u 17 sati.