°C 14

[VIDEO] Aktualni prvak slavio u Gorici: Htjeli su što skuplje prodati svoju kožu

13.04.2019.

Košarkaši Gorice nisu uspjeli iznenaditi Cedevitu i upisati sedmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, u 21. kolu HT Premijer lige.

Aktualani prvak je u Veliku Goricu stigao gotovo u najjačem sastavu i nije dopustio Goričanima da ozbiljnije ugroze 92:75 slavlje Zagrepčana.

Ekipa Josipa Sesara pružila je borbenu partiju, sredinom treće dionice stigla je na samo sedam poena zaostatka, no, sudački kriterij dozvolio je gostima čvrstu igru i Cedevita se ubrzo vratila na dvoznamenkastu prednost i u posljednjih deset minuta mirno dvoboj u Gradskoj dvorani privela kraju.

U redovima Gorice prednjačili su Ivan Vučić s 18 poena te Marko Baković s 14 poena i četiri skoka.

Za Cedevitu je Edo Murić upisao 18 poena i tri skoka, Jakov Mustapić ubilježio je 15 poena, tri skoka i četiri asistencije, Toni Perković 13 poena, četiri skoka i tri asistencije, a Ivan Ramljak (devet skokova) i Karlo Žganec (pet skokova) ubacili su po deset poena.

"Mislim da smo imali dobar, angažiran, ulazak u utakmicu. S obzirom na stanje i atmosferu u Gorici, koja je pobijedila zadnjih šest utakmica, logično je da su htjeli što skuplje prodati svoju kožu. Odigrali su, pogotovo početak treće četvrtine, dosta pametno, racionalno i u nekim stvarima nas čak i iznenadili. Međutim, opet je presudila naša veća kvaliteta. Zadovoljan sam pobjedom, ali, kažem, puno to lakše izgleda nego što je stvarno bilo," analizirao je gostovanje u Velikoj Gorici trener Cedevite Slaven Rimac.

U posljednjem kolu prije početka doigravanja Gorica će gostovati u Rijeci kod Adria Oil Škrljeva, nakon čega će biti poznati parovi četvrtfinala borbe za naslov prvaka Hrvatske.