°C 10

Spektakularni preokret u Rudama, Lovro Gaća odlučio derbi na svoj rođendan

04.03.2019.

Rukometaši Rudara upisali su izuzetno vrijednu pobjedu nad Varaždinom, izravnim konkurentom u borbi za opstanak u premijer ligi.

Nošeni podrškom svojih sjajnih navijača Rudari su preokretom u posljednjih deset minuta stigli do velikog slavlja, rezultatom 31:30 (14:14).

Varaždinci su u 49. minuti imali tri pogotka viška (22:25), ali nezaustavljivi Lovro Gaća, Dominik Trčak, Filip Skenderović, Erik Fresl i ostatak ekipe furioznim finišom zaslužuju bodove.

Dvoboj je odlučen u posljednjim sekundama. Pobjednički sedmerac realizirao je Gaća, osmi u nizu na ovoj utakmici!

Bio mu je to savršeni 'poklon' za proslavu 21. rođendana!

Lovro je na kraju zabio 11 golova iz 13 pokušaja.  Tomislav Štajnkler, Dominik Trčak i Filip Skenderović dodali su svaki po četiri, uz gotovo savršenu realizaciju.

U posljednjem kolu regularnog dijela sezone Rudar gostuje u Vinkovcima kod Spačve.

RK RUDAR RUDE: Antonio Otmačić 6/33 obrana, Josip Žitković 0/3 obrane; Karlo Skendrović, Valentino Runtas 3/5, Filip Skenderović 4/5, Matej Štajnkler 1/1, Mario Mustapić, Lovro Gaća 11/13 (8/8 7m), Dominik Trčak 4/5, Hrvoje Tojčić 1/1, Tomislav Štajnkler 4/4, Tomislav Buhiniček, Erik Fresl 2/2, Maksimilijan Jurić, Mihael Trčak, Martin Vrpoljac 1/2.