°C 16

Slaven Belupo opravdao ulogu favorita u Kurilovcu

28.09.2018.

Redakcija

Nogometaši Kurilovca ugostili su u utorak na lijepo popunjenom SRC Udarnik, u susretu šesnaestine finala Kupa Hrvatske prvoligaša iz Koprivnice, momčad Slaven Belupa. Pružila je domaća momčad dobru partiju, no iskusniji gosti u nastavku susreta potvrdili su kvalitetu te su se pobjedom od 2:0 plasirali u daljnju fazu natjecanja.

Već u četvrtoj minuti gosti su zaprijetili preko Delića, no danas raspoloženi vratar Jelavić bio je na mjestu. Prvu šansu za Kurilovec na isteku desete minute propustio je Brajko, koji je iskoristio nonšalantnost gostujuće obrane, no njegov lob završio je iznad vratnice. Gosti su u 22. minuti mogli povesti, jer je sudac Vučković, olako pokazao na bijelu točku nakon starta Čunčića na Limu Cruza, iako je domaći stoper prije odnio loptu. Srećom po domaće, vratar Jelavić ulovio je živu loptu Gordane te su domaći nogometaši i dalje ostali na „životu“.

Zaprijetio je Kurilovec potom preko Čureka, da bi tik pred odlazak na odmor najbolju priliku propustio Brajko, kojem je prizemni udarac uspio obraniti gostujući vratar Filipović. Tek što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poveli nakon prekida u kojem je najviši bio Nowak, da bi u 58. minuti nakon vrlo lijepe akcije Bongongui povisio na 2:0.

U ostatku susreta, Kurilovčani su pokušali doći barem do počasnog zgoditka, dok je nekoliko gostujućih udaraca zaustavio danas najbolji u domaćim redovima vratar Petar Jelavić, iako i ostalim igračima treba odati priznanje za dobro pruženu partiju, jer i nakon drugog primljenog zgoditka nisu gubili glavu, već su strpljivom igrom pokušali parirati iskusnijim gostima.