Šesta pobjeda košarkaša Gorice

02.12.2017.

Igor

Poslije tri tjedna stanke košarkaši Gorice vratili su se na parket. U susretu šestog kola Prve lige izabranici trenera Josipa Sesara na domaćem su parketu svladali momčad Pule 1981 koja je u Veliku Goricu doputovala sa svega osam igrača.

Bila je to još jedna u nizu od očekivanih pobjeda goričkog sastava koji je slavio s 86:54. Domaći igrači od prve su minute držali utakmicu pod kontrolom, a gosti su im prijetili do sredine prvog dijela imajući pristojan zaostatak, jer u 15. minuti semafor je pokazivao 28:20 za domaći sastav koji je u narednih pet minuta serijom 20:2 odjurio na nedostižnih +26 (48:22).

Visoko vodstvo domaći su igrači nakon odmora polako povećavali, a najvećih +39 imali su sredinom treće četvrtine. Posebno raspoložen u redovima Gorice bio je Marko Petrović koji je susret završio s 24 poena, a dvocifren je bio i Ante Mašić sa 16 ubačaja, te Ivan Majcunić s 10.

-Malo smo otvorili susret u grču, zbog čega otvaranje nije bilo sjajno, no kontrolirali smo rezultat cijelo vrijeme. U trećoj i četvrtoj četvrtini spustili smo nepotrebno malo intenzitet, no svejedno još jedno smo pokazali kvalitetu koju posjedujemo u odnosu na protivnike- nakon susreta će trener Josip Sesar.

Šestom pobjedom u isto toliko susreta Gorica uz Agrodalm predvodi klubove na ligaškoj ljestvici, a upravo sljedeće kolo donosi susret dosad dviju neporaženih momčadi.

PRVA LIGA, 6. KOLO
KK GORICA – KK PULA 1981 86:54 (21:14, 27:8, 22:15, 16:17)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 10, Mikolaš, Petrović 24, Prgomet 9, Mašić 16, Šipušić, Penić 8, Papac 6, Baković 6, Ćubela 1, Mikšić 6. TRENER: Josip Sesar
KK PULA 1981: Dubroja 3, Gržinić, Blažević 12, Anderson 11, Božić 6, Rakić 10, Dojkić 12, Zvijerac. TRENER: Branimir Pavić

Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice Šesta pobjeda košarkaša Gorice