°C 4

Samoborac u redovima srebrne studentske reprezentacije

09.08.2018.

Redakcija

Na Svjetskom sveučilišnom prvenstvu odigranom u Rijeci prošloga tjedna za Hrvatsku rukometnu studentsku reprezentaciju koja je osvojila srebrnu medalju zaigrao je i rukometaš Rudara, Samoborac Filip Cvetković.

Na prvenstvu koje je u Rijeci igrano od 30. srpnja do 5. kolovoza Hrvatska je prvi poraz doživjela upravo u finalu od reprezentacije Južne Koreje 31:36, a u muškom dijelu turnira sudjelovalo je ukupno 10 reprezentacija.

Nakon razigravanja po skupinama naša je reprezentacija između čijih je vratnica na golu stajao upravo Filip Cvetković zauzela drugo mjesto u skupini A te u polufinalu pobijedila Japan 28:27. Najboljima su se pokazali rukometaši Južne Koreja dok je Hrvatska srebrna, Japan brončani, a Portugal četvrti u ukupnom poretku.

Uz Samoborca Filipa Cvetkovića u Hrvatskoj rukometnoj studentskoj reprezentaciji nastupila su još dvojica igrača s područja Zagrebačke županije, Krešimir Štefanović iz Ivanić-Grada te Filip Vučelić iz Općine Križ.