°C 4

Prijić 'trpa' i dalje, hat-trick Josipa Colarića za veliko slavlje Vrbovčana

29.10.2019.

Nogometaši Vinogradara nastavili su s pobjedama i na domaćem terenu protiv Vrapča, u desetom kolu 3. HNL Središte.

Gosti su čuvali 'nulu' do 67. minute, kad je Jerko Zadro autogolom pomogao lideru prvenstva.

Niti ova utakmica nije mogla proći bez doprinosa nezaustavljivog Igora Prijića, koji je tri minute prije kraja postavio konačnih 2:0.

Fantastičnom Prijiću ovo je bio 16. postignuti trećeligaški pogodak.

Vinogradar na vrhu ljestvice ima 25 bodova, šest više od Kurilovca, koji je u desetom kolu u izravnom dvoboju za drugo mjesto nadigrao Maksimir rezultatom 3:0.

-->> Matoš, Čunčić i Kelava 'potopili' Maksimir za drugo mjesto na ljestvici

Momčad Dražena Biškupa u srijedu od 14 sati na svom travnjaku igra osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa protiv Lokomotive, a u idućem ligaškom nastupu gostuje u Krapini kod Zagorca, koji je u ovom kolu teško stradao u Vrbovcu (4:0).

Fenomenalnu partiju za domaće pružio je Josip Colarić, koji je upisao hat-trick. Mrežu suparnika načeo je u sedmoj minuti, dok je u 16. udvostručio prednost svoje momčadi. Sudbinu gostiju zapečatio je dvije minute prije kraja, dok je u drugoj minuti sudačke nadoknade 'točku na i' stavio Josip Slišković.

Colarić je drugi topnik 3. HNL Središte s osam golova.

Vrbovec je s 12 osvojenih bodova u sredini ljestvice, a u idućem kolu na rasporedu je gostovanje kod Maksimira.

U derbiju donjeg dijela ljestvice Dugo Selo nije uspjelo svladati Trnje. Završilo je 2:2, nakon što su se domaći dva puta vraćali iz rezultatskog minusa.

Trnje je povelo preko Dragovića u 17. minuti, no, Ivan Filipović sredinom prvog dijela vraća rezultatsku ravnotežu. Gosti su u prednosti od 35. minute nakon zgoditka Martinovića, a bod Dugoselcima osigurava Dominik Drmić u 57. minuti utakmice.

U idućem nastupu čeka ih gostovanje kod Bistre, koja je minimalno izgubila kod Gaja (1:0) pogotkom Iskrića iz kaznenog udarca u 72. minuti susreta. Igrači i navijači Bistre nisu se mogli pomiriti s tom sudačkom odlukom, ali bodovi su na kraju ostali u Maču.

Bistra je u deset nastupa skupila 11 bodova, jedan više od Dugog Sela.