°C 4

Prijić 'sredio' i Bistru, Vinogradar s 'plus sedam' odlazi na zimsku pauzu

02.12.2019.

Damir Žbulj

Zaključen je prvi dio natjecanja u 3. HNL - Središte, a Vinogradar je minimalnom gostujućom 0:1 pobjedom kod Bistre potvrdio titulu 'jesenskog prvaka' i povećao prednost pred pratnjom prije nastavka sezone u krajem veljače i početkom ožujka.

Naravno, čovjek odluke i junak gostiju bio je nevjerojatni Igor Prijić, koji je desetak minuta prije kraja zabio za slavlje lidera.

Prijić je novim pogotkom stigao do fantastičnog i impresivnog učinka od 20 postignutih golova, čime je još jednom potvrdio o kakvom se majstoru trećeligaškog nogometa radi.

Prvi pratitelj je Josip Colarić iz Vrbovca, koji je suparničke mreže tresao 11 puta.

Bistra je novak u 3. HNL - Središte i u drugi dio sezone ulazi s desetog mjesta i sa 17 osvojenih bodova. Četiri pobjede, pet remija i šest poraza solidan je učinak za jednu od najmlađih ekipa u ligi.

Nakon što je Kurilovec odigrao samo 0:0 kod HAŠK-a, a Mladost izgubila kod Maksimira na prvom mjestu ljestvice Vinogradar ima sedam bodova viška.

-->> Kurilovčani 'nulom' kod HAŠK-a ipak sačuvali drugu poziciju prije zimske pauze

Vrbovec je jesenski dio sezone zaključio porazom kod Španskog i tek s 15 osvojenih bodova, koliko ima i pretposljednje Trnje i posljednji HAŠK.

Ivan Al Tharwan je u poslije desetak minuta igre u nastavku zatresao mrežu Damjana Vojnića. Bez prvog strijelca Colarića Vrbovčani nisu do kraja dvoboja uspjeli izbjeći poraz, treći u nizu i osmi u prvom dijelu sezone.

Na zimski predah je s gorkim okusom poraza otišlo i Dugo Selo, koje je kod Gaja u Maču izgubilo s uvjerljivih 3:0. Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu, Strabić je poentirao u 14. minuti, sredinom prvog dijela je Cvrtila realizirao kazneni udarac, a u sudačkoj nadoknadi je postigao i treći pogodak domaćih. U nastavku dugoselski nogometaši nisu uspjeli zabiti niti počasni zgoditak.

Dugoselci su na ljestvici tek jedno mjesto iznad Vrbovca, s jednim osvojenim bodom više, nakon četiri pobjede, četiri remija i sedam poraza.