°C 13

Preko Umaga do treće pobjede

09.11.2017.

Igor

Odličnim izdanjem protiv Umaga koje je okrunjeno pobjedom 28:19 rukometašice Dugog Sela stigle su do treće ovosezonske pobjede i sedmog mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

Gošćama je pripao uvod u utakmicu u kojem su imale rezultatsku prednost do 20. minute, no nakon toga domaće igračice ubacuju u brzinu više te serijom od 4:0 preuzimaju vodstvo koje više nisu ispuštale. Približile su se gošće u početnim minutama drugog dijela na samo gol zaostatka (13:12), ali tada je uslijedio ključni period igre u kojem igračice Dugog Sela rade seriju 8:0 za vodstvo od 21:12. Visoku prednost domaće rukometašice nisu ispuštale do isteka šezdesete minute.

U redovima Dugog Sela '55 devet se igračica upisalo među strijelce. Najraspoloženija među njima bila je Iva Rokavec sa šest zgoditaka, a raspoložena je bila i vratarka Mara Budić s fantastičnih 20 obrana.

U narednom, 8. kolo Dugoselke ponovno igraju na domaćem parketu jer im u goste stiže vodeća ekipa prvenstva, Lokomotiva. Ubog obaveza zagrebačkog kluba u Challenge kupu gdje brane naslov pobjednica utakmica će se odigrati tijekom tjedna.

1. HRL, 7. KOLO
ŽRK DUGO SELO '55 – ŽRK UMAG 28:19 (12:10)
ŽRK DUGO SELO '55: Budić 20 obrana, Ljubić 1, Mamić 2, Kapetanović 2, Čamber 5, Slišković, Bebek 4, Marjančić, Galić 4, Svetec, Šebalj 1 obrana, Franjić 1, Rokavec 6, Prevendar, Božić 3.
ŽRK UMAG: Delić 9 obrana, M. Pratljačić 2, Imamović, Mataija 2, Miočinović 3, Jajčević 5, I. Pratljačić 2 obrane, Bunić 2, Kovač, Gašić 2, Popović, Žuliček 3.