°C 15

Novi poraz Goričana prije završnice Kupa u Zadru

10.02.2020.

Kriza u redovima košarkaša Gorice nastavila se i domaćem u susretu protiv Adria Oil Škrljeva.

Nakon uvjerljivog poraza u prošlom kolu kod Zaboka u Gradskoj sportskoj dvorani gosti su slavili s 88:79 (25:23, 22:17, 16:18, 25:21).

Ponovno obrana nije bila na pravoj razini i gubitak bodova logična je posljedica.

Nik Slavica bio je nerješiva enigma za Goričane, koji je predvodio Škrljevo s 24 ubačena poena.

Gosti su diktirali ritam većim dijelom susreta, na poluvremenu su imali 'plus sedam', a u nastavku i dvoznamenkastu porednost.

U finišu je Sesarova ekipa imala svoju priliku za preokret, na tri i pol minute prije kraja stigla je na minimalni zaostatak (68:69), ali više od toga nije išlo.

Previše pogrešaka omogućilo je Škrljevu da se ponovno rezultatski odvoji i bez nervoze zaključi ovaj dvoboj.

U redovima Gorice Lovro Mazalin je bio na visini zadatka s 18 koševa, šest skokova i četiri asistencije. Ivan Majcunić dodao je 16, a Brzoja je ubacio je 12 koševa. Kapusta je imao 11 asistencija...

Nakon dva uzastopna poraza Gorica se okreće završnom Final 8 turniru Kupa Krešimira Ćosića u Zadru, gdje ih u srijedu čeka dvoboj s Hermes Analiticom. Ako Sesarovi košarkaši opravdaju ulogu favorita u polufinalu ih čeka dvoboj s pobjednikom susreta Cibone i Šibenke.