°C 10

Minimalan poraz mladih hrvatskih hokejašica na otvaranju U21 Eura u Zelini

19.01.2019.

Redakcija

Pobjedama Slovačke nad Walesom i Švedske nad Hrvatskom, u Svetom Ivanu Zelini započelo je Europsko prvenstvo skupine B u dvoranskom hokeju za igračice do 21 godine.
Među 12 reprezentativki, osam je igračica iz HK Zeline: Katarina Filipović, Eva Litvić, Una Litvić, Petra Hrupec, Ema Bahlen, Nikol Karaži, Lucija Nizek i Timeja Subošić.
Hrvatske igračice nervozno su započele utakmicu i na poluvremenu su gošće vodile s 4:2. U drugom poluvremenu bolja igra Hrvatica, ali previše se griješilo u napadu i došlo se na kraju samo do pogotka zaostatka, za minimalna poraz (5:4). U drugoj utakmici su Slovakinje s 2:1 bile bolje od Walesa.
Hrvatska ima najmlađu reprezentaciju, nema igračice s navršenih 17 godina i ovaj turnir će biti prilika da pokažu što mogu protiv starijih suparnica.
RASPORED - subota, 19. siječnja - (11:15) Švedska – Slovačka,  (12:30) Wales – HRVATSKA, (17:15) Švedska – Wales, (18:30) HRVATSKA – Slovačka;  Nedjelja, 20. siječnja - (11:30) za 3. mjesto, (13:00) finale