°C 4

Krenula 3. HNL Središte: Vinogradar jedini slavio, Vrbovec 'prokockao' pobjedu

26.08.2019.

Počelo je natjecanje u 3. HNL - Središte, a u susretima prvog kola klubovi iz Zagrebačke županije nisu bili previše uspješni.

Jedino je branitelj naslova Vinogradar na domaćem travnjaku s 2:0 svladao Špansko, golovima Prijića iz kaznenih udaraca u sedmoj i 61. minuti.

NK VINOGRADAR: Goran Bašić, Robert Pecolaj, Matej Ivkovčić, Marko Kelava, Igor Prljić, Igor Čagalj, Luka Čakarić (Bašić 90'+2), Leo Rajnović (Živković 65'), Marko Filipović, Admir Mislimi (Mačešić 54'), Željko Štulec. Trener: Sanjin Lucijanić.

Kurilovec je na svom Udarniku s Ponikvama odigrao bez pobjednika, ali i postignutih golova. Dominacija na travnjaku i veliki posjed lopte nisu urodili plodom i domaćin nakon osvajanja Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije nije imao dovoljno snage da slomi otpor gostiju.

NK KURILOVEC: Luka Bogović, Mijo Šarić (Čurek 77'), Matej Kelava, Luka Povoljnjak, Maksi Slunjski (Sedlaček 52'), Luka Mandura, Juraj Spudić, Marin Matoš, Mislav Čunčić, Ivan Rajić, Jakov Karabatić. Trener: Perica Vidak.

Vrbovec je golovima Colarića iz devete i 45. minute vodio sigurnih 2:0 protiv HAŠK-a, no, gosti iz Zagreba su posljednjih 20-ak minuta dvoboja stigli do remija i boda. Vrbovčani su cijeli vikend slavili 95. rođendan kluba, na tribini se okupilo više od 500 gledatelja, ali na kraju nisu imali previše razloga za feštu.

NK VRBOVEC: Petar Jelavić, Josip Slišković, Mario Ćosić, Anel Mašić (Grežina 42'), Domagoj Colarić (Babić 21'), Marko Novokmet, Josip Colarić, Filip Busija, Marko Čupić, Karlo Zebić, Filip Pluščec. Trener: Dražen Fulir.

Dugo Selo je podbacilo pred svojim navijačima te izgubila od Mladosti iz Petrinje s 2:3. Ivan Filipović je zabio oba pogotka s bijele točke, u 49. i 82. minuti, kad su gosti ostali s igračem manje nakon što je Zvonimir Filipović rukom spriječio pogodak.

NK DUGO SELO: Tomo Bagarić, Karlo Rebernjak, Emir Šahdanović, Ivan Filipović, Mario Pekčec (Mrčela 46'), Dario Josipović, Emanuel Benković, Filip Mamić, Mislav Mikulić (Škegro 69'), Mihael Pavlić (Stjepanović 46'), Dominik Drmić. Trener: Miroslav Škrlec.

U drugom kolu Vinogradar gostuje kod HAŠK-a, Vrbovec kod Ponikva, Kurilovec kod Gaja iz Mača, ali u Krapini, dok je Dugo Selo ponovno domaćin, ovaj put protiv Lučkog.

(Foto: NK Vrbovec)