°C 6

Kiks Samoboraca u završnici derbija protiv Sesveta

23.11.2017.

Igor

Košarkaši Samobora izgubili su na domaćem parketu derbi susret protiv vodećih Sesveta primivši koševe u zadnjoj sekundi utakmice. Gostima u tim trenucima nije zadrhtala ruke s linije slobodnih bacanja te su slavili sa 79:77.

Samoborski risovi ponovno su preslabo ušli u utakmicu, te su gosti na isteku prve četvrtine vodili s 21:14. Stečenu prednost uspješno su zadržali do odlaska na odmor. U drugom poluvremenu Samoborci čvršćom igrom u obrani i učinkovitijim napadom pet minuta prije kraja imaju vodstvo od 64:58. Dvije minute prije kraja semafor je pokazivao 72:67 za domaću momčad, koja je sav trud uprskala nervoznom igrom u samoj završnici gubeći u napadu nerazumno lopte kao po traci tako da gosti četiri sekunde prije kraja kod 77:77 imaju loptu i zadnji napad u kojem dolaze do slobodnih bacanja koja pretvaraju u pobjedu 79:77.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Lovro Mandalinić sa 16 i Niko Gril s 15 koševa, dok su Sesvete predvodili Dario Papak s 28 i Nikola Raguž s 19 ubačaja.