°C 7

JŽNL: Niz Lukavca traje i dalje

30.09.2017.

Igor

Lukavec ne posustaje. Lider Jedinstvene županijske lige i u današnjem je derbi susretu kontra Bistre ostvario pobjedu. Šesta je to uzastopna pobjeda za sastav trenera Siniše Miokovića koji će, što pokazuju i potvrđuju dosadašnji rezultati biti jedan od glavnih konkurenata za sam vrh tablice.

U čvrstoj i tvrdoj utakmici domaća je momčad slavila s 2:1 nastavivši tako sjajan niz započet još prije četiri tjedna pobjedom protiv Sloge iz Orešja. Od tada igrači trenera Siniše Miokovića marširaju pobjednički. Taj niz danas nije uspjela zaustaviti niti Bistra. Čvrsto i odlučno od prve minute domaća je momčad ušla u susret, a pogotkom Luke Borkovića u 27. minuti stekli su i vodstvo s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku susreta gosti ostaju s igračem manje, no to ih nije pokolebalo, te preko Ivana Babića u 53. minuti dolaze do izjednačenja. Ipak, gosti nisu uspjeli izdržati do kraja, te u 78. minuti kapituliraju po drugi puta nakon što je Nikolu Đurđeka matirao Mario Skorin za veliko veselje i radost na nasipu gdje se okupilo gotovo dvjesto posjetitelja.

Derbi utakmica, ali i rezultatski uzlet domaćeg sastava privlači tako iz kola u kolo u Lukavec i sve više kibica sa strane koji tako osobno svjedoče potpunoj preobrazbi Lukavca koji od „ružnog pačeta“ polako postaje sredina u koju će svi biti dobro došli.