°C 14

Hrvatice u Zelini ipak ostale bez medalje

21.01.2019.

Redakcija

Hokejašice Švedske osvojile su u Svetom Ivanu Zelini prvo mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu skupine B u dvoranskom hokeju.
Šveđanke su u finalu pobijedile Slovačku s 5:1 (2:1) i time izborila nastup u najjačoj skupini U-21 Europskog prvenstva za dvije godine.
Mlade hrvatske hokejašice igrale su dvoboj za broncu, ali nisu na kraju kao u subotu uspjele svladati Wales, koji je ovog puta dobio utakmicu rezultatom 2:0 (0:0).
Hrvatska ima najmlađu reprezentaciju, nema igračice s navršenih 17 godina i ovaj turnir bio je dobra prilika da pokažu što mogu protiv starijih suparnica.
Među 12 reprezentativki, osam je igračica iz HK Zeline: Katarina Filipović, Eva Litvić, Una Litvić, Petra Hrupec, Ema Bahlen, Nikol Karaži, Lucija Nizek i Timeja Subošić.