°C 14

Gorica deklasirala Karlovac i potvrdila premijerligaški status i za iduću sezonu

07.05.2018.

Redakcija

Rukometaši Gorice su i tri kola prije kraja ovosezonskog natjecanja ispunili svoj cilj te su zadržali premijerligaški status! Na domaćem terenu su s uvjerljivih 31:21 (15:8) nadigrali Karlovac, izravnog konkurenta u borbi za opstanak.

Utakmica je status derbija zaslužila samo u početnih desetak minuta, dok su gosti držali priključak. Ubrzo su Goričani napravili ugodnu razliku, a na predah su otišli s sedam golova viška.

U nastavku su naši rukometaši u potpunosti slomili otpor Karlovčana te su vrhunskom partijom u obrani i odličnom realizacijom stigli do zasluženog slavlja.

Briljirao je Tomislav Sladoljev među vratnicama s 19 obrana, dok su napad predvodili Ćavar, Laljek i Žarković s po šest golova svaki. Ceković je podijelio čak deset asistencija.

Gorica je na ljestvici Lige za ostanak na drugoj poziciji s 20 bodova, nedostižnih šest bodova ispred pretposljednjeg Karlovca.

U idućem kolu HRK Gorica 19. svibnja gostuje kod Zameta, koji je prikupio također 20 bodova. Vodeći Umag ima tek jedan bog viška.

Premijer liga, Liga za ostanak, 7. kolo:
HRK Gorica - HRK Karlovac 31:21 (15:8)

Gorica: Tomislav Sladoljev 19 obrana, Nikola Lončar 1 obrana, Josip Dijanić 0 obrana; Hrvoje Ceković 3/6, Ivan Borić 1/2, Luka Marjanović 2/5, Ivan
Laljek 6/8, Filip Krstanović 0/1, Josip Nedić 1/1, Andro Vladušić 3/3, Davor Ćavar 6/10, Ozren Vučićević 2/2, Ivan Žarković 6/8, Marko Goršeta 1/1,
Tomislav Barišić, Stipan Šimunović.

Karlovac: Radočaj 0 obrana, Karić 10 obrana, Glumac 2 obrane; Čakarić 2, Capan 1, Perajica, Milovac, Šnajder 5, Frketić 1, Horvat 3, Mrljak, Crnković 2,
Sudarić 1, Rukavina 3, Smojver 1, A. Obranović 2.

(Foto: HRK Karlovac)