°C 9

Fenomenalna Gorica promarširala i kroz Zaprešić!

29.10.2018.

Redakcija

Fantastičan niz Gorice nastavio se i u Zaprešiću, gdje je ekipa Sergeja Jakirovića stigla i do svoje pete uzastopne gostujuće pobjede!

Inter je Goričanima uspio zabiti pogodak, preko Komnena Andrića već u desetoj minuti utakmice, no, bilo je to gotovo sve od domaće momčadi na ovom dvoboju. Gorica je već u prvom poluvremenu napravila preokret, stigla do prednosti, koju je povećala u nastavku utakmice, za konačnih 1:3 (1:2).

Matija Dvorneković upisao je svoj ovosezonski prvijenac u 32. minuti susreta, nakon što ga je Atiemwen majstorski pronašao u kaznenom prostoru...

Nigerijac je u samom finišu prvog dijela spektakularnim pogotkom s više od 25 metara donio vodstvo Gorici.

Derbi Zagrebačke županije odlučen je nakon samo četiri minute igre u nastavku. Čabraja je fenomenalno projurio po lijevoj strani, ubacio u 16-erac, udarac Atiemwena završio je u bloku, no, lopta dolazi do Marine, koji topovski pogađa za 1:3 na semaforu.

Zanimljivo kako Marina nije krenuo od prve minute, ušao je početkom drugog poluvremena umjesto ozlijeđenog Miye i odmah je pokazao o kako se važnom igraču Gorice radi.

Jakirović je prije dvoboja u Zaprešiću imao brige kako nadomjestiti 'kartoniranog' Zwolinskog, prvog napadača Prve HNL, no, ponovno je pronašao prava rješenja u početnoj postavi. Ispred nezamjenjivog Kahline, koji se i u ovoj utakmici iskazao s nekoliko sigurnih intervencija, bili su Musa Muhammed, kapetan Čagalj, Jovičić i Špičić, u veznoj liniji zaigrali su Maloča, Suk, Čabraja, Dvorneković i Atiemwen, dok je u vrhu napada priliku dobio reprezentativac Ugande, koji je nažalost u završnici prvog dijela zaradio ozljedu.

Priliku je u posljednjih pola sata dobio i Lovrić, umjesto Suka, dok je Aršakjan u 82. minuti ušao umjesto Dvornekovića.

Goričani su tako na fantastičan način uzvratili Toplakovoj momčadi za domaći 2:3 poraz u trećem kolu, kad su gosti iz Zaprešića u samoj završnici prekretom stigli do sva tri boda.

Jedini 'minus' ove utakmice u Zaprešiću su žuti kartoni Lovrića, Maloče i Špičića, koji će zbog automatske suspenzije propustiti veliki spektakl iduće nedjelje 4. studenog na Gradskom stadionu, kad 'pod reflektore' dolazi splitski Hajduk.

Gorici je ovo sedma pobjeda sezona i trenutno na četvrtoj poziciji ima 22 boda, jedan manje od Osijeka i pet više od Rijeke, koji imaju utakmicu manje.

U prvoj utakmici 12. kola Lokomotiva je s 4:0 deklasirala Rudeš, u subotu još igraju Istra 1961 i Osijek, dok u nedjelju Slaven Belupo dočekuje Dinamo, a Rijeka gostuje na Poljudu.

Treba pohvaliti i navijače Gorice, koji su autobusom organizirano stigli u Zaprešić i glasno bodrili momčad!