°C 3

Efikasno kolo županijskih trećeligaša

05.11.2018.

Redakcija

Od četvero predstavnika Zagrebačke županije u 3. HNL tri kluba su imala „morske“ dvoboje, a sve utakmice su bile izuzetno efikasne. Vinogradar je slavio u derbiju kod Krka 3:2, Vrbovec je svladao Opatiju 3:1, Dugo Selo je poraženo kod Jadrana u Poreču 3:5, dok je Kurilovec sa 7:0 kući ispratio momčad Španskog.

Nakon plasmana u četvrtfinale Kupa Hrvatske Vinogradar je pobjedom u derbiju prvenstva kod momčadi Krka. Pobjedu zelenih trasirali su Šćrbec, Dučkić i Bjelanović, a dojam su pogocima za domaće popravili Josipović i Alilović. Iza nogometaša Vinogradara tako je iznimno uspješan tjedan jer su nakon plasmana u četvrtfinale Kupa pobjedom kod izravnog konkurenta pobjegli na velikih sedam bodova prednosti. Četiri kola prije kraja jesenskog prvenstva pitanje jesenskog prvaka je praktički riješeno.

„Morsko“ gostovanje imala je i momčad Dugog Sela, a unatoč dobrom dojmu i igri koju su pružili kući su se vratili s pet primljenih pogodaka i bez bodova. U obostrano otvorenoj i efikasnoj utakmici poveli su domaći preko Maružina. Ubrzo poravnava Benković, ali Vizlio zabija za prednost domaćina. Početkom drugog dijela za Dugo Selo zabija Darojković, da bi domaćini u samo pet minuta u potpunosti prelomili utakmici dvama pogocima Perkovića i jednim Valente. Nekoliko minuta prije kraja Žabec je svojim pogotkom mogao samo ublažiti poraz.

Vrbovec je ugostio momčad Opatije te je kući ispratio s tri pogotka u njihovoj mreži. Colarić je doveo domaće u vodstvo već u prvoj minuti susreta, a Kovačević je precizan za goste u posljednjoj minuti prvog dijela. Drugo poluvrijeme pripada Vrbovcu što okrunjuju s još dva pogotka, a strijelac je ponovno bio Colarić te Santos za konačnih 3:1.

Kurilovec je ugostio Špansko, a prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast Silviju Kranjcu, članu domaćeg kluba. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom domaćina od 1:0, pogotkom Gregova te se nije naslućivalo da će se u drugom poluvremenu vidjeti prava golijada. Gledatelji su vidjeli potpunu dominaciju domaće momčadi, a strijelci su redom bili Roginić, Sedlaček, Matoš, Mandura, Velić te ponovno Gregov. Da Matoš nije promašio čak dva kaznena udarca pobjeda bi bila i još uvjerljivija. (LC)