°C 9

Dino Bošnjak i dalje bez konkurencije najbolji u Hrvatskoj

02.08.2019.

Najbolji velikogorički sportaš Dino Bošnjak i ove je godine dokazao kako na 3000 i 5000 metara u Lijepoj našoj nema konkurenciju!

Član AK Velika Gorica je u Varaždinu na seniorskom prvenstvu Hrvatske dionicu od 3000 metara istrčao u vremenu 8:31,35, slabije od svog ovosezonskog najboljeg rezultata, ali i dalje dovoljno za sigurno zlato, više od četiri sekunde ispred drugoplasiranog Petra Bratulića iz zagrebačkog Agrama.

Utrku na 5000 metara Bošnjak je završio u vremenu 14:53,27 , više od pet sekundi ispred srebrnog Bratulića.

Klupska kolegica Mirjana Šimek Bilić je prvog dana natjecanja u Varaždinu utrku na 1500 metara završila na šestoj poziciji s vremenom 4:56,49, dok je na 3000 metara završila na četvrtom mjestu (10:41,88). Neprikosnovene su na postolju bile Matea Parlov, Katarina Vukančić i Klara Andrijašević.

Maraton klub Velika Gorica predstavljala je tek mlađa juniorka Nina Vuković, koja je u seniorskoj konkurenciji na 800 metara s vremenom 2:19,86 osvojila deveto mjesto. Zlatna je bila Ivona Zemunik iz ASK Split (2:10,10).

Tara Glaser iz AK Samobor 2007 je u troskoku osvojila peto mjesto s daljinom 11,42 metara, dok je Leon Koražija hicem od 52,94 metra za samo dva centimetra ostao bez brončane medalje.

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke je bilo i izborno natjecanje za našu atletsku reprezentaciju koja će 10. i 11. kolovoza nastupiti na ekipnom Europskom prvenstvu (2. liga), a kojem će također domaćin biti Varaždin.