°C 7

Dino Bošnjak četvrti na Balkanu

17.02.2019.

Dino Bošnjak bio je dio hrvatske atletske reprezentacije na dvoranskom prvenstvu Balkana u Istanbulu!

Najbolji sportaš Velike Gorice sudjelovao je u utrci na 3000 metara te je s vremenom 8:15.56 osvojio četvrto mjesto.

Medalja mu je izmaknula za tek nešto više od pola sekunde. Brončani je bio bugarski atletičar Yolo Nikolov (8:14.96), srebro osvojio Makedonac Dario Ivanovski (8:03.65), dok je naslov najboljeg na Balkanu osvojio Bugarin Mitko Tsenov (8:01.20 ).

Hrvatska atletska reprezentacija vraća se iz Istanbula s ukupno šest medalja, jednim zlatom, jednim srebrom i četiri bronce.

Naslov prvaka Balkana osvojila je muška štafeta 4x400 m s novim dvoranskim rekordom Hrvatske 2:13,99, u sastavu Mateo Parlov, David Šalamon, Gabrijel Stojanović i Mateo Ružić. Srebro je osvojio Ivan Horvat u skoku s motkom preskočivši 5,30 metara. Sve četiri brončane medalje osvojile su naše atletičarke i to Lucija Pokos na 400 m (54,59), Ana Šimić u skoku u vis (1,90 m), Paola Borović u troskoku (13,38 m) i štafeta 4x400 m s novim dvoranski rekordom Hrvatske 3:43,45, a trčale su Lucija Pokos, Ida Šimunčić, Veronika Drljačić i Kristina Dudek.