°C 8

David Livada srušio hrvatski kadetski rekord, Borna Čeran i Nina Vuković prvaci Hrvatske!

17.02.2019.

Damir Žbulj

Sjajne rezultate na dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i juniorke postigli su i Atletski kub Velika Gorica i Maraton klub Velika Gorica!

U muškoj utrci na 800 metara David Livada iz AK Velika Gorica istrčao je kadetski dvoranski rekord Hrvatske (2:07,86) osvojivši pritom izvrsno peto mjesto.

S vremenom 2:05,77 naslov prvaka Hrvatske slavio je njegov klupski kolega Borna Čeran!

U utrci na 400 metara Borna je osvojio sedmo mjesto (54,24).

Noa Tončinić (AK Velika Gorica) je dionicu od 300 metara istrčao u vremenu 9:54,06 te je tako osvojio naslov viceprvaka Hrvatske. Dvije godine stariji Ivan Vuletić iz AK Kvarner Rijeka uvjerljivo je osvojio zlatnu medalju (9:34,38).

Na utrci od 1500 m nastupila je Nina Vuković iz MK Velika Gorica, koja je s vremenom od 4:46,85 apsolutno pomela konkurenciju i zauzela najviše postolje. Naše dvije srednjeprugašice su nastupile na utrci od 3000 m. Tena Petračić, je navedenu udaljenost istrčala za 11:18,88 te zauzela ukupno odlično treće mjesto, a Hana Tašaković s vremenom 11:25,31 osvojila četvrtu poziciju - pohvalili su rezultate iz Maraton kluba Velika Gorica.

Jedini muški predstavnik MK Velika Gorica bio je Marko Rovišan, koji je nastupio na utrci od 3000 m te postigao rezultat od 11:03,69. Najviše trkačica je nastupilo na utrci od 400 m. U veoma jakoj konkurenciji najbolje se snašla Ema Vuković, koja je navedenu udaljenost istrčala za 1:06,16. Nakon Eme, u cilj također ulaze i Livia Debelić (1:06,77), Anja Petračić (1:09,56) i Tara Petračić (1:10,55).

Gorička doprvakinja Hrvatske za mlađe kadete na 800 m, Tena Martinac, opet se natjecala na istoj distanci, no ovoga puta s ostalim mlađim juniorkama. Tena je utrku istrčala za 2:33,04 te zauzela deveto mjesto. Druga gorička predstavnica na ovoj utrci, Iva Karlović Papak, završila je utrku u vremenu 2:37,43.