°C 16

Ćavar nije mogao sam, rukometaši Gorice ostali prikovani za dno ljestvice

23.10.2018.

Redakcija

Rukometaši Gorice nisu niti u svom petom nastupu uspjeli upisati pobjedu. U derbiju začelja izgubili su 32:29 (17:13) kod Varaždina te su na dnu premijerligaške ljestvice bez osvojenih bodova ove sezone.

Varaždinci su u prednosti bili cijeli dvoboj, imali su nakon desetak minuta igra u drugom poluvremenu i osam golova viška, no, Gorica je sjajnom 5-1 obranom uspjela uhvatiti priključak. Pet minuta prije kraja bilo je tek 28:26 za domaćina, dok je na ulasku u posljednju minutu novim pogotkom raspoloženog Ćavara na semaforu bilo tek 30:29. Ipak, Varaždin je izdržao i s dva zgoditka u samoj završnici potvrdio svoje prvo slavlje.

Nikola Lončar imao je četiri, a Igor Totić pet obrana. Ćavar je bio nezadrživ, zabio je 13 golova iz 17 pokušaja, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Luka Marjanović dodao je tri pogotka, dok su Laljek, Šalić, Žarković, Spahić i Barišićprecizni bili po dva puta.

Kod Varaždina je mladi 18-godišnji Filip Baranašić imao 14 obrana, Dominik Novak zabio je 11 pogodaka, dok je Filip Glavaš dodao devet. Dabrovi su igrali bez svog trenera Duke Puljevića, koji je prije utakmice završio u bolnici, a ekipu je s klupe vodio njegov pomoćnik Vladimir Malner.

U preostalim utakmicama petog kola Dubrava je s 27:22 svladala Poreč, Rudar iz Ruda je kod kuće minimalno poražen od Umaga 27:28, Sesvete su nadigrale Spačvu s 35:26, dok je Rudan Labin s 27:24 kod kuće svladao Zamet.

Slijedi reprezentativna pauza u kojoj Hrvatska igra dvije kvalifikacijske utakmice za iduće Europsko prvenstvo 2020. godine, u četvrtak u Osijeku protiv Švicarske i tri dana kasnije na gostovanju u Belgiji.

Idući dvoboj Goričani imaju 3. studenog, kad im u goste dolazi Rudar iz Ruda.

HRK Gorica: Nikola Lončar (4/20), Igor Totić (5/21); Hrvoje Ceković 1/6, Ivan Borić 1/2, Luka Marjanović 3/5, Ivan Laljek 2/4, Filip Goričanec, Bruno Negran 1/1, Jakov Pušić, Julijan Šalić (2/2), Davor Ćavar 13/17, Ozren Vučićević, Ivan Žarković 2/3, Marko Goršeta, Amar Spahić 2/4, Tomislav Barišić 2/4.